افتتاح کارخانه نمک دریایی دلفین با حضور معاون اول رئیس جمهور

کارخانه نمک دریایی دلفین؛ اولین کارخانه نمک دریایی کشور با حضور معاون اول رئیس جمهور در اهواز مورد بهره برداری قرار گرفت.

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (سه شنبه) ضمن افتتاح این کارخانه، با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت از بخش های مختلف خط تولید و بخش بسته بندی در این کارخانه بازدید کرد و در جریان ظرفیت تولید و میزان اشتغالزایی این واحد تولیدی قرار گرفت.
کارخانه نمک دریایی دلفین کارخانه ای پیشرفته است که با استفاده از جدیدترین تجهیزات روز نمک دریایی را تصفیه و فراوری کرده و به محصولی خوراکی تبدیل می کند.
محصول کارخانه نمک دریایی دلفین محصولی کاملاً ارگانیک و فاقد هرگونه مواد افزودنی، سفیدکننده و ضدکلوخه شوندگی و فاقد فلزات سنگین است که دارای شوری بالا و مزه شوری طبیعی است.

مدیر عامل شرکت خاک آب سازه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز

مدیر عامل شرکت خاک آب سازه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز:

آقای حرمتی لطفا از زمان شروع به کار شرکت و هدف از راه اندازی آن بگویید؟

شرکت خاک آب سازه در سال 1374 با هدف فعالیت های معدنی تأسیس شد.

در مورد استخراج نمک صنعتی از آب دریا توضیح دهید؟

شرکت خاک آب سازه در سال 1377 اولین شرکت بخش خصوصی بود که توانست طراحی، اجراء و بهره برداری واحد استحصال نمک صنعتی از آب دریا را در خاورمیانه به اجرا درآورد.

میزان تولید نمک صنعتی و چه سهمی از تولید ملی این فرآورده را در دست دارید؟

در حال حاضر این شرکت ما به عنوان واحدی ازبخش خصوصی 800 هزار تن نمک دریایی تولید می کند و در حقیقت  40 درصد از تولید نمک کشور را به خود اختصاص داده است.

ادامه مطلب...

اولین کارخانه فرآوری نمک دریایی کشور در خوزستان آماده افتتاح است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از آمادگی اولین طرح فرآوری نمک دریایی کشور در استان جهت افتتاح خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سید نورالله حسن زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: فاز اول شرکت فرآوری نگین املاح خوزستان تولیدکننده نمک یددار خوراکی دریایی تصفیه شده با ظرفیت سالانه 40 هزار تن آماده افتتاح است که اشتغال مستقیم آن در این مرحله 60 نفر است.

وی با بیان این‌که این طرح در زمینی به مساحت 24 هزار متر مربع با زیر بنای 10 هزار متر مربع احداث شده است، افزود: این طرح با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مبلغ بیش از 150 میلیارد ریال احداث شده است.

ادامه مطلب...

خوزستان، پتروشیمی را نمک‌گیر می‌کند

صمت نیوز : درحال‌حاضر در ایران سالانه ۲/۵ میلیون تن نمک دریایی تولید می‌شود که ۱/۵میلیون تن از این رقم در استان خوزستان تولید می‌شود.

 

این استان با دارا بودن ویژگی‌هایی مانند ۲ بار امکان برداشت نمک بر اساس تبخیر آب در سال، مقادیر زیادی از نمک دریایی را هر سال تولید کرده و نیاز شرکت‌های پتروشیمی مستقر در خوزستان را تامین می‌کند.به این گونه که در شهریور ماه دریاچه‌ها آبگیری شده در تیرماه نمک برداشت می‌شود و در تیر ماه به طور مجدد آبگیری شده و در مهر ماه دوباره نمک برداشت می‌شود.

ادامه مطلب...
با ما در تماس باشید
مدیریت 06133739480
فروش 7-06133739488